Wywóz gruzu Warszawa

poniedziałek, 23 Styczeń 2017

Zalegające po kilka tygodni worki ze brudami i gruzem coraz bardziej irytują mieszkańców, zwłaszcza że na wiele spośród nich wolno natknąć się w serce Gdańska. Przynosząca je nazwa tłumaczy, że to rzecz dużej dawki zleceń, samochodów uniemożliwiających odbiór toreb oraz niedawna nowość w zgodzie, do której mało który klient się stosuje.

Jeśli prowadzisz remont, obecne na własną rękę musisz zadbać o pozbycie się pobudowlanego gruz, bo nie stanie on przyjęty w ramach normalnego odbioru śmieci komunalnych. W Trójmieście działa kilkadziesiąt firm świadczących taką usługę wywóz śmieci Warszawa.

Samą spośród takich firm jest Green Service. Stanowi ona wielu klientów, ponieważ oferuje niskie ceny, oraz na własnej właściwości internetowej informuje, że czuje napełnione worki w procesie czterech dni z zgłoszenia.

To nie pierwsza skarga od czytelnika, jaką uzyskaliśmy w istocie pełnych gruzu worków z logo rzeczonej instytucji. Śmieci trwają od około 1,5 miesiąca na ul. Burzyńskiego na Zaspie czy przy ul. Sychty we Wrzeszczu.

- Worek odkłada na wywiezienie już około cztery tygodnie – informuje pan Bartek, mieszkaniec ul. Sychty.

W środę nasz fotoreporter natknął się na niewywiezione worki w dwóch miejscach przy ul. Bednarskiej w sercu Gdańska.

Dotąd władze firmy deklarowały, że wywiady z wywozem są chwilowe. Oddaje się, że póki co nie ma możliwości na jego szybkie rozwiązanie.

- Mamy osiem samochodów, z czego sam obsługuje Gdynię, ale opóźnienia jesteśmy tylko w Gdańsku. Jest trochę przyczyn takiego stanu rzeczy – przyznaje Maciej Skura, kierownik firmy Green Service. – Pierwszy, toż wysoka kwota punktów, do których nie możemy śmiało dojechać, ponieważ są po prostu pozastawiane samochodami. I tak wyglądamy po chwila podejść, aż się uda. To obraza czasu, i powinien mieć, że problemów odbioru worków nam przybywa, bo ludzie cały chwila je wykupują. Kolejny problem liczy na tym, że do ostatnia pozwalaliśmy ludziom mieszać gruz i śmieci, co wysoce wydłużało moment ich wywozu, bo trzeba je stanowiło najpierw oddzielić. Miesiąc temu poprawili ten zapis, ale raz, iż nie wszyscy czytają uważnie umowy, i dwa – u nas panuje powszechne wywóz gruzu Warszawa przyzwolenie na wyrzucanie śmieci do worków czy kontenerów z gruzem.

Jest również trzeci problem. – Ten termin stanowi o moc większy w porównaniu nawet z ubiegłym rokiem, gdyż pamiętamy o dużo bardzo zleceń. Nie ze wszystkim się wyrabiamy – przyznaje kierownik. – Zdajemy sobie sytuację z aktualnej kondycji i zwiększamy wszelkich starań, żeby czas liczenia się skrócił, ostatnio dokupiliśmy nawet dwie ciężarówki. Owszem, w umowie mamy zapis, który prowadzi, że wywozimy worki „w czasie ok. czterech dni”, ale także zastrzegamy sobie w niej założenie do wydłużenia ostatniego momentu. Teraz średni godzina na wywóz naszych worków wynosi ok. 2 tygodni.

Kategoria: Bez kategorii

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź

*